Konkurs: "Moda na odblaski" - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Konkurs: "Moda na odblaski"

Data publikacji 26.11.2018

W miniony piątek w sali konferencyjnej puławskiej komendy odbył się powiatowy finał konkursu „Moda na odblaski”. Najlepsze drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych będą rywalizować w finale wojewódzkim, który odbędzie się 6 grudnia w Lublinie.

Organizatorem konkursu pod nazwą „Moda na odblaski” jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Współorganizatorami zaś: Fundacja Krajowe Centrum  Bezpieczeństwa z siedzibą w Warszawie, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Konkurs został objęty patronatem honorowym Wojewody Lubelskiego. Jego celem jest zachęcenie dzieci w klasach I – VIII szkół podstawowych oraz nauczycieli do zaznajomienia się z obowiązującymi przepisami oraz promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym małoletnich – niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zadanie w konkursie polegało na przygotowaniu 3 minutowego pokazu mody odblaskowej oraz zaprezentowanie go do dowolnie dobranego utworu muzycznego. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach wiekowych. W klasach I – IV oraz V – VIII.

F-sze puławskiej policji w miniony piątek przeprowadzili etap powiatowy konkursu "Moda na odblaski". Odbył się on w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Puławach. W konkursie udział wzięło 4 drużyny z powiatu. Prace prezentowane przez uczestników konkursu były bardzo oryginalne i ciekawie zaprezentowane przez młodych uczestników konkursu. Jury konkursowe wyłoniło zwycięzców tj. SP nr 4 w Puławach w kategorii klas V-VIII oraz SP nr 6 w kategorii I-IV. Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki.