Potrącenie piszego - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Potrącenie piszego

Data publikacji 20.11.2018

Policjanci z puławskiej komendy wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku do którego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Łany gm. Markuszów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pieszy poruszając się bez elementów odblaskowych wtargnął wprost pod nadjeżdżający samochód ciężarowy.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach wieczornych w miejscowości Łany na drodze 12 na terenie niezabudowanym, nieoświetlonym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pieszy  40 letni mieszkaniec powiatu puławskiego poruszając się poboczem drogi nie posiadając elementów odblaskowych z niewyjaśnionych przyczyn  wtargnął wprost pod koła samochodu ciężarowego marki Mercedes. Pojazd poruszał się w kierunku miejscowości Kurów. Pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy i nie poniósł żadnych obrażeń. Teraz policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

    Przypominamy, że piesi poruszający się po zmierzchu  po drogach poza obszarem zabudowanym  maja obowiązek używania elementów odblaskowych widocznych dla innych uczestników ruchu. Posiadanie elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego na drodze.

W.Ł