ODPOWIEDZĄ ZA WŁAMANIE - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

ODPOWIEDZĄ ZA WŁAMANIE

Data publikacji 25.10.2018

Za szereg kradzieży i włamanie odpowie dwóch mieszkańców powiatu puławskiego. Policjanci udowodnili im włamanie do lokalu gastronomicznego oraz kradzież samochodu i laptopa.

Na początku września br. puławska komenda została powiadomiona o włamaniu  do lokalu gastronomicznego na jednym z puławskich osiedli. Włamywacze zabrali z jego wnętrza alkohole, sprzęt nagłaśniający, płyty winylowe, pieniądze oraz inne przedmioty o wartości ponad 7 tyś zł. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego tutejszej jednostki. Przed kilkoma dniami policjanci  ustalili, że włamania mogli dokonać dwaj mieszkańcy Puław  wieku 44 i 49 lat. Sprawcy zostali zatrzymani przez puławskich kryminalnych i przedstawiono im zarzuty.

  Jak  ustalili policjanci 49 latek dokonał także w miesiącu październiku kradzieży laptopa, dokumentów, pieniędzy, kluczyka od auta i innych rzeczy osobistych na szkodę mieszkańca gm.Puławy.  Mężczyzna  po kradzieży przy użyciu skradzionego kluczyka dokonał zaboru w celu krótkotrwałego użycia pojazdu marki Volvo. Samochód  porzucił ten pojazd w stanie uszkodzonym.

   Następnego dnia przy użyciu skradzionej karty dokonał 11 transakcji na kwotę blisko 300 zł dokonując płatności w różnych placówkach handlowych na terenie Puław. Dodatkowo 44 latek podczas zatrzymania posiadał przy sobie marihuanę.  Odpowie  także za posiadanie środków odurzających.

W.Ł