Policjant na urlopie zatrzymał nietrzeźwego kierującego - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Policjant na urlopie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 17.08.2018

Policjant z komendy w Puławach - będący na urlopie - zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna jechał mazdą tzw. wężykiem, uderzając kołami o krawężniki. Gdy znalazł się na wjeździe do jednej z posesji, funkcjonariusz zajechał mu drogę uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Jak się okazało, 28-letni mieszkaniec Puław, kierował mazdą mając 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj wieczorem na ul. Włostowickiej w Puławach, policjant z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Puławach, przebywający aktualnie na urlopie, zauważył kierującego mazdą, którego zachowanie wskazywało, że może być nietrzeźwy. Kierujący jechał tzw. wężykiem, uderzając kołami o krawężniki. Gdy znalazł się na wjeździe do jednej z posesji, funkcjonariusz zajechał mu drogę uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Następnie policjant powiadomił o zdarzeniu dyżurnego, który skierował na miejsce patrol ruchu drogowego.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 28-letni mieszkaniec Puław miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto podczas sprawdzania w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania i posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 28-latek za swoje postępowanie będzie odpowiadał przed Sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

E.R.K