Nietrzeźwy i poszukiwany kierowca wpadł podczas akcji Niechronieni - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Nietrzeźwy i poszukiwany kierowca wpadł podczas akcji Niechronieni

Data publikacji 10.08.2018

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego puławskiej komendy przeprowadzili działania Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Wśród ujawnionych wykroczeń dominowało przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, ale ukaranych zostało również kilkunastu rowerzystów, głównie za nieprawidłowe korzystanie z przejść dla pieszych. W Puławach zatrzymany został za to wykroczenie rowerzysta, który był również nietrzeźwy, a po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że również … poszukiwany. Trafił już do Zakładu Karnego.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego puławskiej komendy zorganizowali działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja funkcjonariuszy polegała głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom, w tym zwróceniu uwagi na ważny aspekt widoczności na drodze. Zintensyfikowane działania przyniosły wymierny efekt – w tym dniu, na drogach powiatu puławskiego nie doszło do wypadku, żadna osoba nie został poważnie ranna.

Wśród ujawnionych wykroczeń najczęstszymi błędami pieszych było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym – ujawniono 50 tego typu wykroczeń. Z kolei najczęstszym grzechem rowerzystów było nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych.

W trakcie działań zatrzymanych zostało czterech rowerzystów pod wpływem alkoholu, z których jeden okazał się być poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 42-latek z Puław, przejeżdżał rowerem po przejściu dla pieszych, gdy został zauważony przez funkcjonariuszy drogówki i zatrzymany do kontroli. Badanie wykazało, że miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie, a po sprawdzeniu w policyjnych systemach, że jest poszukiwany. Trafił już do Zakładu Karnego za grzywnę, której nie zapłacił w związku z wyrokiem za popełnione przestępstwo.

E.R.K