Pracownica KPP w Puławach odznaczona złotym medalem - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Pracownica KPP w Puławach odznaczona złotym medalem

Data publikacji 01.08.2018

Wczoraj, podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie pracownica KPP w Puławach Helena Mazurek otrzymała złoty medal za „Długoletnią Służbę” przyznany jej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

W uroczystej zbiórce, która odbyła się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie uczestniczył Wicewojewoda Lubelski Pan Robert Gmitruczuk, kadra kierownicza lubelskiego garnizonu, funkcjonariusze i pracownicy Policji oraz zaproszeni goście. Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc wręczył odznaczenia, awanse na wyższe stopnie policyjne oraz nagrody. Otrzymanie takich wyróżnień to dla każdego policjanta i pracownika powód do dumy i osobistej satysfakcji. To docenienie profesjonalizmu i zaangażowania w codzienną służbę i pracę.

 

Dla Heleny Mazurek – pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Puławach wczorajsze spotkanie zostanie w pamięci na zawsze. Tego dnia nasza Koleżanka otrzymała wyjątkowe odznaczenie – złoty medal za „Długoletnią Służbę”, przyznany jej postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków służbowych.

Każdy, kto choć raz odwiedził naszą jednostkę, wie kim jest Pani Helena Mazurek. Formalnie starszy inspektor Wydziału Prewencji, od lat, niestrudzenie pracuje na „pierwszej linii”, w punkcie obsługi interesantów. Czasami jest telefonistką, czasami powiernicą ludzkich sekretów i problemów, zawsze natomiast stanowczym strażnikiem ładu i porządku w poczekalni naszej komendy.

                                 

A doświadczenie ma ogromne bowiem pracuje w komendzie od ponad 27 lat. Przez ten czas poznała wielu komendantów, funkcjonariuszy i pracowników. Miała do czynienia z rożnymi, czasami nieprzyjemnymi sytuacjami. Mimo tego, zawsze towarzyszy jej uśmiech, szacunek do wykonywanej pracy oraz do drugiego człowieka.  Pozytywne nastawienie do życia oraz obowiązków służbowych wynika również z tego, że realizuje się jako Mama i Babcia. Ma troje dzieci i cztery wnuczki, z których jest bardzo dumna.

Serdeczne gratulacje Pani Heleno !

E.R.K