Dzieci z półkolonii z wizytą w komendzie - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Dzieci z półkolonii z wizytą w komendzie

Data publikacji 31.07.2018

Ile lat służą policyjne psy? Jak wyglądają ich domki? I czy rzecznik prasowy pracuje w prasie? Te i wiele wiele innych pytań miały dzieci z półkolonii, które odwiedziły puławską komendę policji. Podczas spotkania maluchy wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa w wakacje, a zwłaszcza podczas zabaw nad wodą, a na koniec uczestniczyły w konkursie o bezpieczeństwie, za który dostały nagrody ufundowane przez samorządowców z powiatu puławskiego.

O tym, że praca w policji nie jest łatwa nikogo nie trzeba przekonywać. Ale o tym, że trudności mogą pojawić się ze strony najmłodszych mieszkańców naszego powiatu przekonała się policjantka, która zorganizowała spotkanie dla dzieci z półkolonii.

Podczas spotkania okazało się, że nie ma trudnych pytań, są tylko… trudne odpowiedzi. Czterdzieścioro maluchów zaproszonych do Komendy Powiatowej Policji w Puławach chciało wiedzieć wszystko. Największym zainteresowaniem cieszyły się psy służbowe i… zatrzymani. Po wysłuchaniu pogadanki o bezpieczeństwie w wakacje, zwłaszcza nad wodą dzieci przystąpiły „do ataku”. Bardzo grzecznie, ale stanowczo chciały wiedzieć czy można się bawić z psami służbowymi, a jeśli nie to dlaczego. Zainteresowały się także miejscem gdzie zwierzaki żyją na co dzień oraz jak długo służą w policji. Poruszony temat był dobrą okazją do pogadanki na temat właściwego traktowania zwierząt. W ten sposób maluchy dowiedziały się, że absolutnie nie wolno piesków puszczać ze zjeżdżalni na placach zabaw, bo i takie pomysły pojawiły się w ich głowach.

Poza tym najmłodsi chcieli wiedzieć gdzie przebywają zatrzymani i ich odwiedzić, czym zajmują się policjanci kryminalni, co robi komendant, co to jest odprawa służbowa oraz czy rzecznik prasowy pracuje w prasie. Spotkanie z uczestnikami półkolonii zakończone zostało konkursem, w którym dzieci odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa w wakacje, zwłaszcza podczas wypoczynku nad wodą. Nagrody dla miłych gości zostały ufundowane przez Starostę Puławskiego, Prezydenta Miasta Puławy oraz pozostałych samorządowców z powiatu puławskiego. Sądząc po zaangażowaniu dzieciaków oraz czasie, który spędziły w komendzie to spotkanie na długo pozostanie w pamięci obu stron.

E.R.K