Areszt dla sprawcy rozboju - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Areszt dla sprawcy rozboju

Data publikacji 30.07.2018

Na trzy miesiące do aresztu trafił 31-latek podejrzany o dokonanie rozboju na 49-letnim mieszkańcu gminy Baranów. Mężczyzna pobił 49-latka i zabrał mu łańcuszek, telefon, zegarek oraz różaniec. Pobity mężczyzna z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala. Intensywne działania puławskich kryminalnych pozwoliły na szybkie wytypowanie i zatrzymanie sprawcy tego przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w pierwszej połowie lipca b.r., ale informacja o nim wpłynęła do Komendy Powiatowej Policji w Puławach dopiero w ubiegłym tygodniu, gdy pokrzywdzony został wypisany ze szpitala.

Z zeznań 49-latka z gminy Baranów wynika, że do zdarzenia doszło na terenie Puław. Mężczyźni najpierw pili razem alkohol, a następnie pokrzywdzony został zaatakowany przez swojego kompana. 31-letni agresor rzucił się na 49-latka i uderzając go oraz kopiąc po głowie zabrał mu łańcuszek z krzyżykiem, telefon, zegarek oraz różaniec o łącznej wartości 300 zł. Pobitego do nieprzytomności mężczyznę pozostawił samego i uciekł. Okradziony mężczyzna, dzięki pomocy przypadkowych osób trafił do szpitala w Puławach skąd został przetransportowany do Lublina. Jak się okazało, doznał m.in. poważnych obrażeń głowy.

Sprawą rozboju zajęli się kryminalni, którzy ustalili, że sprawcą pobicia mężczyzny i zaboru jego rzeczy jest 31-latek, nie mający stałego miejsca zamieszkania, przebywający od pewnego czasu w Puławach. Mężczyzna był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu i będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Został zatrzymany i usłyszał zarzut.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 31-latek został tymczasowo aresztowany przez Sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

E.R.K