"Prawko" w urodziny - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

"Prawko" w urodziny

Data publikacji 27.07.2018

47 urodziny zapewne na długo pozostaną w pamięci mieszkańca gminy Gniewoszów. Mężczyzna tak świętował, że zgubił gdzieś zdrowy rozsądek i mając prawie trzy promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę samochodu. Daleko nie ujechał bowiem jego zmagania z rondem w centrum Puław zauważyli policjanci z puławskiej patrolówki.

Nietypowy sposób jazdy kierowcy opla zauważyli policjanci z puławskiej patrolówki, którzy wczorajszej nocy wracali z interwencji. Mężczyzna kierujący oplem miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy, a przy próbie opuszczenia ronda całkowicie się pogubił. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali samochód. Już po otwarciu drzwi okazało się, co było przyczyną takiego stylu jazdy.

Badanie wykazało, że kierowca opla, 47-latek z gminy Gniewoszów ma niemal trzy promile alkoholu w organizmie. Jak wyznał policjantom, taki wynik osiągnął świętując swoje urodziny, które miał dzień wcześniej. Zapamięta je zapewne na długo bowiem musi się liczyć ze srogą karą. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz konieczność zapłaty świadczenia w wysokości 5 tys. zł.

 

E.R.K