Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki reakcji obywatela - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki reakcji obywatela

Data publikacji 10.07.2018

Kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł dzięki interwencji obywatela. Sytuacja miała miejsce na ulicy Lubelskiej w Puławach, a nietrzeźwy mężczyzna, który tam podjechał citroenem miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch i wysoka grzywna.

Zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym wpłynęło do puławskiego dyżurnego w miniony weekend. Osoba, która zgłaszała interwencję, zauważyła, że kierowca citroena, który przyjechał do sklepu na ulicy Lubelskiej sprawia wrażenie będącego pod wpływem alkoholu. 

Na parkingu, pod sklepem policjanci zastali 35-latka siedzącego za kierownicą samochodu. Mężczyzna mówił bardzo niewyraźnie, czuć było też od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, przyjechał do sklepu po kolejny alkohol, ale nie zdążył go kupić bo pojawili się policjanci. Nie przewidział też, że jego wyczyn zarejestruje kamera sklepowa.

Koszt tego wyjazdu, dla 35-letniego mieszkańca gminy Puławy z pewnością będzie wyższy bowiem za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

E.R.K