Policjanci oddają krew - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Policjanci oddają krew

Data publikacji 07.07.2018

Przez cały rok policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Puławach niosą pomoc potrzebującym oddając krew. Szczególnym okresem są jednak wakacje, gdy potrzeba jej więcej. W tym roku mundurowi założyli Koło Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Puławach.

Od lat policjanci z Puław oddają krew. Szczególne ważna jest ona w okresie wakacji. W tym czasie dochodzi do większej liczby wypadków natomiast wielu krwiodawców przebywa na urlopach. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców powiatu puławskiego funkcjonariusze nie robią sobie wakacji od honorowego krwiodawstwa.

Od maja siedmiu policjantów z Puław i jednostek podległych zgłosiło się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Puławach żeby podzielić się z innymi bezcennym darem, jakim jest krew. W kolejce czekają następni, również po to żeby propagować ideę honorowego krwiodawstwa.

Wczoraj w RCKiK w Puławach krew oddawał sierż. szt. Cezary Szymanek z Posterunku Policji w Kazimierzu Dolnym, który honorowym krwiodawcą jest od lat. W listopadzie ubiegłego roku, z rąk Wojewody Lubelskiego otrzymał odznakę ministra zdrowia „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Warto dodać, że w tym tygodniu sierż. szt. Szymanek wraz z innym funkcjonariuszem zapobiegli tragedii, ratując topiącą się w Wiśle kobietę. Profesjonalizm i zaangażowanie tych funkcjonariuszy jest najlepszym wzorem dla innych i zachętą do jak najlepszego służenia społeczeństwu.

E.R.K