Pocisk artyleryjski na ul. Składowej w Puławach - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Pocisk artyleryjski na ul. Składowej w Puławach

Data publikacji 05.07.2018

Pocisk artyleryjski oraz zapalnik wykopali robotnicy remontujący tory kolejowe na ulicy Składowej w Puławach. Policjanci zabezpieczyli teren wokół miejsca znalezienia niebezpiecznych przedmiotów, konieczna była ewakuacja mieszkańców i pracowników z pobliskich budynków. Przedmioty zostały zabezpieczone przez saperów.

Informacja o wykopaniu niewybuchów wpłynęła do puławskiej komendy w środę rano. Policyjny pirotechnik stwierdził, że wykopany został pocisk artyleryjski oraz zaplnik. Na miejsce wezwano saperów z 34 Patrolu Rozminowania z 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo – Mostowego. 

Do czasu podjęcia przez saperów niebezpiecznych przedmiotów, policjanci zabezpieczali teren przyległy do miejsca jego znalezienia. Konieczne było ewakuowanie mieszkańców i pracowników z pobliskich budynków. Należy pamiętać, że każde tego typu znalezisko jest śmiertelnie niebezpieczne i nie należy lekceważyć nawet najdrobniejszego zgłoszenia. 

Saperzy z Dęblina potwierdzili, że wykopany został pocisk artyleryjski typu B oraz zapalnik i zabezpieczyli przedmioty celem ich unieszkodliwienia. 

E.R.K