Aktualności

KWP: Policjantki z lubelskiego garnizonu uhonorowane Policyjnymi Odznakami Sprawności Fizycznej

Data publikacji 28.06.2018

St. sierż. Danuta Woszczek oraz mł. asp. Iwona Panas to dwie policjantki z lubelskiego garnizonu Policji, które w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie uhonorowane zostały Policyjnymi Odznakami Sprawności Fizycznej. Przyznane nagrody to wyraz uznania za ich odniesione sukcesy w uprawianych dyscyplinach sportu oraz krzewienie kultury fizycznej. Gratulacje i słowa podziękowania za trud wkładany w treningi i godzenie sportowej pasji z obowiązkami służbowymi przekazał Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

Wśród policyjnych sportowców uhonorowanych odznaczeniami znalazły się dwie policjantki reprezentujące lubelski garnizon Policji.

Odznaczona  Srebrną „Policyjną Odznaką Sprawności Fizycznej” została puławska funkcjonariuszka st. sierż. Danuta Woszczek. To  utytułowana biegaczka, która swoim koncie  ma wiele pucharów, tytułów i dyplomów. W 2017 r. nasza koleżanka została wicemistrzynią świata w biegu na 3000 m w World Masters Athletics Championships Indoor Daegu 2017 w Korei Południowej. W ubiegłym roku została także m.in. mistrzynią Europy w biegu na 2000 m z przeszkodami oraz zdobyła Grand Prix Polski Środkowo – Wschodniej w Biegach Przełajowych w Leszkowicach. Została także wicemistrzynią Polski w biegu górskim w stylu anglosaskim w Ustrzykach DolnychW Ministerstwie Sportu i Turystyki w Warszawie nasza koleżanka za swoje sportowe osiągnięcia z rąk Ministra otrzymała gratulacje, będące potwierdzeniem jej ogromnego talentu i klasy sportoweja przede wszystkim świadectwem siły charakteru i waleczności. Za ubiegłoroczne osiągnięcia sportowe przed tygodniem nasza policjantka została uhonorowana nagrodą Starosty Puławskiego.

Z kolei brązową „Policyjną Odznaką Sprawności Fizycznej” uhonorowana została policjantka z KMP w Chełmie - mł. asp. Iwona Panas. Funkcjonariuszka od lat trenuje biegi, pływanie i triathlon osiągając spore  sukcesy. Policjantka, najbardziej lubi sprawdzać się w ekstremalnych sytuacjach, dlatego ma już na swoim koncie starty m.in. w „ Biegu Katrorżnika”, Biegu Morskiego Komandosa, Ekstremalnym Dzikobiegu i Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w biegu ekstremalnym w Policach.

Mł. asp. Iwona Panas stratowała także w wielu mistrzostwach w pływaniu. Za sobą ma bardzo udany  Puchar Świata w Pływaniu Zimowym na Łotwie, zajmując kolejno I, II i III miejsce. Wzięła także udział w VI Mistrzostwach Policji w Pływaniu Lublin 2018 zdobywając wyokie lokaty. Dziś z kolei zawodniczka startuje w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Służb Mundurowych  im. Wacława Lejko o Puchar Komendanta Głównego Policji, jakie odbywają się w Warszawie.

Wręczenie odznaczeń odbyło się w miniony poniedziałek w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. W tej uroczystości wziął udział Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, który podziękował za trud wkładany w treningi i godzenie tej szczególnej pasji z codziennymi obowiązkami służbowymi. Słowa wdzięczności skierował także do rodzin i najbliższych sportowców.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in.: gospodarz miejsca, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, Tomasz Kwiecień prezes Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, Grzegorz Skrzecz pieściarz wagi ciężkiej, polski olimpijczyk, wielokrotny mistrz Polski, Andrzej Supron zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski oraz obecny na wielu policyjnych zawodach Andrzej Strejlau, piłkarz i trener.

Uroczystość dopełniły wspólne zdjęcia, poczęstunek i zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki.

AK/
KGP