Wandal zatrzymany - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Wandal zatrzymany

Data publikacji 11.06.2018

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który najpierw zakupił w sklepie alkohol, a następnie rzucając butelkami w okna sklepu uszkodził szybę. Teraz 29-latek z Puław, odpowie za przestępstwo uszkodzenia mienia, straty wyniosły 1200 zł. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę wczesnym rankiem. Dyżurny puławskiej komendy został powiadomiony przez sprzedawczynię jednego ze sklepów w centrum Puław o uszkodzeniu szyby wystawowej. Z relacji kobiety wynikało, że sprawcami zdarzenia są mężczyźni, którzy najpierw zakupili w sklepie alkohol, a następnie, po wyjściu z niego zaczęli rzucać butelkami w szybę, a gdy się stłukła, uciekli. Właścicielka sklepu wyceniła straty na 1200 zł.

Policjanci na miejscu nie zastali już wandali. Na miejsce dotarła grupa dochodzeniowo – śledcza żeby zrobić oględziny i zabezpieczyć ślady. Po kilkunastu minutach, do sklepu… znowu przyszli dwaj wandale. Jakież było ich zdziwienie gdy zauważyli policjantów. Mężczyźni zostali zatrzymani.

W toku wykonywanych czynności okazało się, że nerwowym klientem, który swoją frustrację wyładował na szybie sklepowej był 29-latek z Puław, a jego kolega „tylko się przyglądał”. W chwili zatrzymania miał w organizmie 1,6 promila alkoholu, gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Zgodnie z kodeksem karnym grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. 29-latek musi się też liczyć z koniecznością pokrycia kosztów wstawienia nowej szyby.

E.R.K.