Zatrzymany za posiadanie znacznej ilości amfetaminy - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Zatrzymany za posiadanie znacznej ilości amfetaminy

Data publikacji 11.06.2018

Około 400 dilerskich działek amfetaminy znaleźli i zabezpieczyli puławscy policjanci u 28-letniego mieszkańca Puław. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek, puławscy kryminalni zajmujący się przestępczością narkotykową weszli do jednego z mieszkań na terenie Puław. Z informacji jakie posiadali wynikało, że mieszający tam 28-latek trudni się handlem narkotykami.

W trakcie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli kilkadziesiąt gramów substancji psychotropowej, którą była amfetamina. Można z niej było wytworzyć około 400 działek dilerskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli również wagi oraz niewielką ilość marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnie policjanci i prokurator wykonywali z jego udziałem czynności procesowe. W sobotę prokurator zastosował wobec 28-latka dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju.

Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

E.R.K