Ostrzeżenie przed dopalaczami ! - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Ostrzeżenie przed dopalaczami !

Data publikacji 11.06.2018

Policjanci ostrzegają i apelują do młodych ludzi, ich rodziców, opiekunów i nauczycieli – dopalacze są śmiertelnym niebezpieczeństwem ! Osobom, które je sprzedają, zależy tylko na zysku, a nie zdrowiu kupujących. Dlatego – nie kupuj, nie częstuj, nie zażywaj !

Kolejne przypadki zatruć dopalaczami w całym kraju, w tym również na Lubelszczyźnie powodują, że policjanci intensyfikują działania profilaktyczne związane z tym tematem.

Mimo, że każdego dnia, w szkołach i placówkach oświatowych na terenie kraju policjanci mówią o zagrożeniach, ostrzegając przed konsekwencjami to i tak znajdują się młodzi eksperymentatorzy, którzy na własnym organizmie testują niebezpieczne substancje jakimi są dopalacze. Najczęściej zakupują je przez Internet i zażywają gdy nikt nie widzi. Nierzadkie są sytuacje, że pomoc przychodzi zbyt późno.

Osoby, które zatrują się dopalaczami reagują w niespodziewany sposób i robią rzeczy, których nigdy nie zrobiłyby „na trzeźwo”. Spowodowane jest to faktem, że w dopalaczach znajdują się różnorodne, chemiczne substancje niewiadomego pochodzenia. Już jednorazowe ich zażycie może spowodować uzależnienie się od  nich, a w skrajnych przypadkach uszkodzenie istotnych dla organizmu organów lub śmierć.

Policja przypomina również, że sprzedaż dopalaczy to przestępstwo ! Grozi za to odpowiedzialność karna.

E.R.K