Kontrabanda zabezpieczona przez policjantów ruchu drogowego - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Kontrabanda zabezpieczona przez policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 08.02.2018

Trzy tysiące paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego puławskiej komendy. Przewoził je mieszkaniec Bydgoszczy, który został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszy zarzut. Grozi mu wysoka grzywna i przepadek nielegalnego towaru.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Puławach zatrzymali do kontroli kierującego skodą, w której jak podejrzewali przewożona mogła być kontrabanda. Ich podejrzenia potwierdziły się. W samochodzie znajdowało się 3 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

Gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek to Skarb Państwa straciłby ponad 62 tys. zł z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego. Mężczyzna, który przewoził kontrabandę, 33-latek z Bydgoszczy został zatrzymany, wkrótce usłyszy zarzut. Zgodnie z obowiązującym prawem czyn ten zagrożony jest wysoką grzywną oraz przepadkiem nielegalnego towaru a także kara do 3 lat pozbawienia wolności.

E.R.K.