Bezpieczne ferie w powiecie – kontrole autokarów - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Bezpieczne ferie w powiecie – kontrole autokarów

Data publikacji 31.01.2018

W związku z trwającymi w naszym województwie feriami zimowymi policjanci prowadzą działania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Kontrolowane są zimowiska, przeprowadzane pogadanki z dziećmi i ich opiekunami, a także sprawdzane są autokary i busy wiozące najmłodszych na wypoczynek. Poza tym, podczas wzmożonych kontroli drogowych policjanci zwracają uwagę na prawidłowość przewożenia dzieci oraz trzeźwość kierujących. Zachęcają też do zgłaszania kontroli autokarów.

Policjanci prowadzą działania dotyczące bezpiecznych ferii zimowych. Organizują pogadanki dla dzieci i młodzieży oraz kontrolują zimowiska. Przypominają jak bezpiecznie poruszać się po drogach w zimie i w jaki sposób spędzać czas, aby nie stać się ofiarą wypadków. Dzisiaj mundurowi z Puław spotkali się z dziećmi i wychowawcami z Ogniska Wychowawczego w Puławach. Poza tematyką bezpiecznych ferii rozmawiano również o bezpieczeństwie w sieci oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Mundurowi zapraszają też dzieci do komendy, żeby mogły zapoznać się z pracą policji, obejrzeć sprzęt policyjny, a także usłyszeć w jaki sposób dyżurny komunikuje się z funkcjonariuszami w terenie. Odpowiadają również na niezliczone pytania maluchów i rozdają elementy odblaskowe.

Przypominamy, że rodzice lub opiekunowie mogą zgłosić wyjazd autokaru z dziećmi i poprosić o kontrolę policyjną. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie pod nr – (81) 889-02-42, (81) 889-03-21, (81) 889-02-90 lub osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Puławach, ul. Wojska Polskiego 6. Kontrole autokarów dokonywane są na błoniach miejskich przy ul. Słowackiego.

E.R.K.