O bezpieczeństwie w ferie i nie tylko - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

O bezpieczeństwie w ferie i nie tylko

Data publikacji 16.01.2018

Wkrótce w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe. W związku z tym policjanci prowadzą w szkołach spotkania profilaktyczne, których celem jest przypomnienie dzieciom i młodzieży zasad, których przestrzeganie sprawi, że ferie upłyną bezpiecznie, bez wypadków i nieprzyjemnych incydentów. Ostatnio funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką odwiedzili Szkołę Społeczną im. Chrystiana Piotra Aignera w Puławach.

    Już wkrótce, w naszym województwie tysiące dzieci i młodzieży rozpocznie ferie zimowe. Wiele osób wyjedzie na zimowiska i obozy. Część dzieci zostanie w domach i będzie spędzało wolny czas w swoim otoczeniu. W związku z tym policjanci podejmują szereg działań edukacyjnych i informacyjnych ukierunkowanych na promowanie bezpieczeństwa wśród najmłodszych. Na terenie całego powiatu puławskiego odbywają się spotkania, pogadanki i różnego rodzaju inicjatywy mające na celu nauczenie dzieci odpowiednich reakcji, zachowań oraz uświadomienie im jak ważne jest właściwe zachowanie, stosowanie się do określonych zasad oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. 
    Ostatnio mundurowi odwiedzili Szkołę Społeczną im. Chrystiana Piotra Aignera w Puławach, gdzie oprócz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci przypomnieli zasady jakimi powinni kierować się najmłodsi aby bezpiecznie spędzić ferie. Mówili gdzie i w jaki sposób korzystać z sanek i nart, gdzie można jeździć na łyżwach oraz jakie zachowania są zabronione prawem. Odpowiadali też na pytania młodzieży i rozdali elementy odblaskowe.


E.R.K