Nowe radiowozy dla puławskiej policji - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Nowe radiowozy dla puławskiej policji

Data publikacji 11.01.2018

Wczoraj w Komisariacie Policji w Kurowie odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu - Opla Mokki. Pozyskanie pojazdu to efekt współpracy z lokalnymi samorządami, które współfinansowały jego zakup. Z kolei puławska komenda została niedawno zasilona oznakowanym Volkswagenem T-6. Środki na jego zakup pochodziły z budżetu Policji.

Wczoraj w Komisariacie Policji w Kurowie odbyła się uroczystość przekazania nowo zakupionego radiowozu. Jego zakup był możliwy dzięki współfinansowaniu i wsparciu lokalnych samorządów. W ten sposób, policjanci z Kurowa będą pełnić służbę również oznakowanym Oplem Mokka. 

Uroczystość rozpoczęła się od podziękowań, które złożyli władzom samorządowym Komendant Powiatowy Policji w Puławach mł. insp. Sylwester Śliwka oraz jego I Zastępca podinsp. Marcin Kotulski, a także Komendant Komisariatu Policji w Kurowie asp. szt. Piotr Bartnik. Władze samorządowe przekazały policjantom kluczyki do nowego radiowozu, życząc jego bezawaryjności oraz jak najdłuższego służenia funkcjonariuszom. Policyjny pojazd zostały także poświęcony przez miejscowego proboszcza, co zapewni jego długie i bezpieczne użytkowanie.

Z kolei do Komendy Powiatowej Policji w Puławach całkiem niedawno trafił nowy oznakowanym Volkswagen T-6. Środki na jego zakup pochodzą z budżetu Policji. Pojazd będzie wykorzystywany do pracy na terenie Puław i sąsiadujących z nimi gmin, ale w razie potrzeby również na terenie całego powiatu. 

Zarówno samorządowcy, jak i policjanci zgodnie twierdzili, że zakup nowych radiowozów poprawi warunki służby funkcjonariuszy, co z pewnością przełoży się na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

E.R.K