Napadł na 13-latka i ukradł mu telefon - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Napadł na 13-latka i ukradł mu telefon

Data publikacji 08.01.2018

Za kradzież rozbójniczą odpowie 18-latek z Puław, który w sobotę w Puławach ukradł 13-latkowi telefon, a następnie zagroził chłopakowi, że go pobije. Policjanci z "patrolówki" zatrzymali agresora już po kilkunastu minutach od zgłoszenia. Odzyskali również skradziony telefon o wartości ponad 1 tys. zł. Na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego przez Policję, prokurator zastosował wobec puławianina środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym. Zgodnie z kodeksem karnym, za kradzież rozbójniczą grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

W sobotę późnym popołudniem policjanci z Puław otrzymali zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w centrum Puław. Z relacji pokrzywdzonego 13-latka wynikało, że gdy szedł ulicą, został zaczepiony przez młodego mężczyznę, który chciał skorzystać z jego telefonu komórkowego. Chłopak nie uwierzył w dobre intencje mężczyzny, ale nie chcąc zostawiać go bez pomocy, zaproponował, że sam zadzwoni pod wskazany numer. Gdy wyjął telefon żeby zadzwonić, mężczyzna, który go zagadnął wyrwał mu telefon z ręki, zagroził, że go pobije, po czym uciekł.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika. Niedługo później zauważyli mężczyznę, który rysopisem odpowiadał osobie podejrzewanej o dokonanie kradzieży na 13-latku. Gdy mężczyzna zorientował się, że policjanci go namierzyli, rzucił się do ucieczki. Po kilkunastu metrach został zatrzymany przez mundurowych. Jak się okazało, miał przy sobie skradziony telefon o wartości ponad 1 tys. zł. 18-latek z Puław trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanemu 18-latkowi zarzut kradzieży rozbójniczej. Wczoraj prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Kodeks karny za kradzież rozbójniczą przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

E.R.K.