Aktualności

"Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny"

Data publikacji 11.12.2017

Niedawno dla rodziców, teraz dla ich dzieci – spotkania dotyczące bezpieczeństwa dla młodzieży z Zespołu Szkół Nr 2 w Nałęczowie przeprowadzili puławscy i nałęczowscy policjanci. Zostały one zorganizowane w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, ale były też doskonałą okazją do przedstawienia roli dzielnicowego i jego wpływu na społeczność lokalną.

Tydzień po spotkaniu profilaktycznym dla rodziców, policjanci z Puław i Nałęczowa przeprowadzili dwa spotkania profilaktyczne dla uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Nałęczowie. Zostały one zorganizowane w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” organizowanej pod patronatem honorowym Ministra SWiA Pana Mariusza Błaszczaka.

Prelekcja poświęcona była zagadnieniom związanym z odpowiedzialnością prawną nieletnich, problemom przemocy rówieśniczej oraz zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania przez młodzież z telefonów komórkowych i Internetu. Policjanci wskazali jakie błędy najczęściej popełniają uczniowie i starali się uświadomić im jakie mogą być tego konsekwencje. Okazało się, że uczniowie często nie mają świadomości, które zachowania stanowią czyn karalny i co grozi za jego popełnienie. Z uwagą wysłuchali jakie środki wychowawcze stosuje Sąd Rodzinny
i jak niewiele trzeba żeby ich sprawa trafiła do Sądu.

Szczególną uwagę poświęcono wykroczeniom szczególnie uciążliwym popełnianym przez co prawda pełnoletnich, ale jeszcze młodych ludzi, zwłaszcza paleniu papierosów w miejscach niedozwolonych, uszkodzeniom mienia oraz zakłócaniu porządku publicznego. Nie zabrakło czasu dla ważnego i jakże aktualnego tematu posiadania przez pieszych elementów odblaskowych.

Spotkanie z uczniami i nauczycielami ze szkoły w Nałęczowie było również doskonałą okazją do przedstawienia roli dzielnicowego oraz jego znaczenia
w lokalnym środowisku. Sam dzielnicowy z kolei, opowiedział o „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, a także o zagrożeniach na jakie obecnie narażeni są młodzi ludzie i co zrobić żeby temu zapobiegać.

E.R.K.

Powrót na górę strony