Podsumowanie wakacji - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Podsumowanie wakacji

Data publikacji 09.09.2020

Minione wakacje były czasem wytężonej pracy policjantów. Funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji i kryminalni – wszyscy oni dbali o to, aby na terenie naszego powiatu było bezpiecznie. Dostosowując swoją pracę do aktualnych warunków sanitarnych, funkcjonariusze prowadzili różnego rodzaju akcje i działania, mające na celu zwrócenie uwagi na występujące zagrożenia oraz reagowali na wszelkie przypadki łamania prawa.

Podczas tegorocznych wakacji, dążąc do ciągłej poprawy bezpieczeństwa na drogach, policjanci ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i zmotoryzowanych użytkowników dróg. Mundurowi kontrolowali stan trzeźwości kierujących, prędkość z jaką się poruszają oraz to, w jaki sposób przewożą pasażerów, zwłaszcza dzieci. Przyniosło to efekt w postaci mniejszej liczby kolizji oraz wypadków drogowych. Mniej było osób rannych, ale niestety, odnotowano 4 ofiary śmiertelne. W tym roku, na terenie powiatu puławskiego doszło do 13 wypadków, a w analogicznym okresie ubiegłego roku do 15.

Apelując i przypominając o tym, że prędkość i brawura są najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych, funkcjonariusze reagowali jednocześnie na wszelkie przypadki łamania prawa. Zatrzymanych zostało aż 81 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. 44 kierowców, tak samo jak w ubiegłym roku zostało zatrzymanych za jazdę pod działaniem alkoholu.

Poza policjantami ruchu drogowego dużo pracy mieli także policjanci prewencji. Liczba interwencji na terenie naszego powiatu wzrosła o ponad 500 w stosunku do roku ubiegłego. Poza tym, funkcjonariusze kontrolowali, w jaki sposób osoby objęte kwarantanną, realizują zalecenia Inspekcji Sanitarnej, a także pomagali osobom starszym i niesamodzielnym. Dużo uwagi poświęcono zapobieganiu przypadkom utonięć i niebezpiecznym zachowaniom na wodzie. Z kolei policjanci zajmujący się profilaktyką oraz nieletnimi docierali do wszystkich miejsc zbiorowego wypoczynku żeby sprawdzić czy dzieci i młodzież są bezpieczne. W tym celu odwiedzali kąpieliska, kolonie i obozy. Cieszy fakt, że nie doszło do żadnej poważnej sytuacji z udziałem najmłodszych.

Tuż po zakończeniu wakacji, mundurowi przystąpili do kolejnych działań – dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podążających do szkół. Patrole ruchu drogowego można więc spotkać w rejonie szkół i placówek opiekuńczo – wychowawczych aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do szkoły, przedszkola lub żłobka.

podkomisarz Ewa Rejn-Kozak