Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego sprawcę kradzieży - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego sprawcę kradzieży

Data publikacji 05.09.2020

Wystarczyła chwila, by kryminalny z puławskiej komendy, w czasie wolnym od służby zatrzymał 31-latka. Mężczyzna w markecie w Puławach dokonał kradzieży kawy na kwotę prawie 250 zł. Po sprawdzeniu mężczyzny w systemie, okazało się też, że jest poszukiwany.

Do zdarzenia doszło w tym tygodniu w Puławach. Policjant Wydziału Kryminalnego puławskiej komendy, będący w czasie wolnym od służby, idąc przez osiedle, zauważył, że do jednego z marketów wszedł, dobrze mu znany mężczyzna. Funkcjonariusz postanowił wejść do marketu i przyjrzeć się puławianinowi, którego kojarzył ze spraw dotyczących kradzieży w sklepach.

Jak się szybko okazało, przeczucie nie zawiodło policjanta. Gdy tylko wszedł do marketu, zauważył wspomnianego mężczyznę szarpiącego się z kasjerką. 31-latek próbował uciec ze sklepu. Został zatrzymany przez funkcjonariusza. Okazało się, że ukradł kilka kaw, na łączną kwotę prawie 250 zł.

Kryminalny powiadomił o sprawie dyżurnego, a na miejsce przyjechał umundurowany patrol. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie, okazało się, że 31-latek jest poszukiwany przez puławski sąd. Mężczyzna miał do odbycia zastępczą karę aresztu za kradzieże dokonane w przeszłości. Trafił już do zakładu karnego, w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

E.R.K.