Policjanci z wizytą u harcerzy - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Policjanci z wizytą u harcerzy

Data publikacji 29.07.2020

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Puławach spotkali się z harcerzami z 10 Drużyny Lubelskiej, która stacjonuje na terenie gminy Kazimierz Dolny. Mundurowi przypomnieli uczestnikom obozu o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Udzielili niezbędnych porad, które mogą zapobiec nieprzyjemnym wakacyjnym sytuacjom i nieszczęśliwym wypadkom.

Przez całe wakacje policjanci zajmujący się profilaktyką oraz dzielnicowi z powiatu puławskiego kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży przebywających na naszym terenie. W tym tygodniu funkcjonariusze dokonali kontroli obozu harcerskiego z 10 Drużyny Lubelskiej, który stacjonuje na terenie gminy Kazimierz Dolny.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”, policjanci zwrócili uwagę nie tylko na bezpieczeństwo nad wodą, ale również podczas wypoczynku w lesie. Poza tym omówili z opiekunami harcerzy sposoby zapewnienia drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych. Na koniec spotkania policjanci zostali oprowadzeni po obozowisku, gdzie harcerze zaprezentowali im samodzielnie zrobione zaplecze kuchenne oraz podobozy harcerskie.

MD