Kierując pod wpływem alkoholu uderzył w barierę - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Kierując pod wpływem alkoholu uderzył w barierę

Data publikacji 28.07.2020

Dwie osoby trafiły do szpitala, po tym jak w Skowieszynku gm. Kazimierz Dolny samochód kierowany przez nietrzeźwego 55 latka wypadł z drogi, uszkodził barierę energochłonną i zatrzymał się w wąwozie. Kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Wczoraj wieczorem puławski dyżurny został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w Skowieszynku gm. Kazimierz Dolny. Kierujący volkswagenem zjechał z drogi, uderzył w barierę energochłonną i zatrzymał się na ścianie wąwozu. Zarówno kierowca jak i pasażer zostali zakleszczeni w pojeździe, konieczne było użycie przez strażaków specjalistycznego sprzętu, aby ich wydostać. Z poważnymi obrażeniami ciała, obaj mężczyźni trafili do szpitala. Jak wykazało badanie, kierowca – 55 latek, mieszkaniec gm. Kazimierz Dolny miał ponad promil alkoholu w organizmie. Podobny wynik miał również pasażer, 42 letni mieszkaniec tej samej gminy.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie wypadku drogowego 55 latek odpowie przed sądem. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

E.R.K.