Jechali z nadmierną prędkością – stracili prawa jazdy - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Jechali z nadmierną prędkością – stracili prawa jazdy

Data publikacji 28.07.2020

Kolejne osoby straciły prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Łącznie, od początku wakacji puławscy policjanci zatrzymali już 38 kierowców, którzy zlekceważyli przepisy ruchu drogowego i jechali z prędkością o ponad 50 km/h większą niż dopuszczalna. Funkcjonariusze apelują o wolniejszą i ostrożniejszą jazdę.

Od początku wakacji funkcjonariusze ruchu drogowego puławskiej komendy zatrzymali 42 prawa jazdy, z czego w 38 przypadkach kierowcy stracili uprawnienia za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h. Jak wynika z policyjnych statystyk nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Utrata prawa jazdy to nie jedyne konsekwencje, które ponieśli kierowcy za jazdę z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym. Zostali także ukarani wysokimi mandatami, a ich konta zasiliły punkty karne. Tylko w miniony weekend, na terenie powiatu puławskiego zatrzymanych zostało pięciu kierowców, którzy nie zastosowali się do ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym. W miejscowości Góra Puławska policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 37-latka z Radomia, kierującego samochodem marki renault, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 71km/h. Z kolei w poniedziałek, w miejscowości Góry, 53 letni obywatel Ukrainy jechał z prędkością 130 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. On również stracił prawo jazdy.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i rozwagę na drodze. Jazda z nadmierną prędkością może stanowić śmiertelne zagrożenie.

MD