Zderzenie sześciu samochodów na S-12 - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Zderzenie sześciu samochodów na S-12

Data publikacji 27.07.2020

Na drodze S-12, w miejscowości Kajetanów doszło do zdarzenia drogowego z udziałem sześciu pojazdów. Sprawca kolizji, który zapoczątkował zdarzenie, najeżdżając na tył poprzedzającego go pojazdu, porzucił swój samochód i uciekł. Aby ruch odbywał się płynnie, policjanci zorganizowali objazdy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 22:45. Na drodze S12, pomiędzy mostem na Wiśle a skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 874 do Góry Puławskiej, w Kajetanowie zderzyło się sześć samochodów: pięć osobowych i ciężarówka. Wśród samochodów osobowych, dwa ciągnęły przyczepy campingowe.

Z relacji uczestników zdarzenia wynika, że kierujący fordem najechał na tył poprzedzającego go pojazdu – mazdy ciągnącej przyczepę campingową. Na skutek uderzenia mazda zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze. W tym czasie kierujący fordem uderzył w kolejną mazdę jadącą z przyczepą, spychając ją na prawą stronę drogi. Kolejne samochody – volvo, daf i audi próbując wykonać manewry obronne, również zostały uszkodzone. Mimo, że samo zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, osobom podróżującym samochodami, w tym dzieciom, nic się nie stało. Doznały ogólnych potłuczeń, które nie zagrażają życiu. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia, kierujący fordem mężczyzna, porzucił pojazd i uciekł pieszo. Obecnie jest on poszukiwany przez Policję. Na miejscu, funkcjonariusze zorganizowali objazdy aby jak najszybciej upłynnić ruch na drodze.

ERK