Oddajemy honorowo krew i zachęcamy do tego innych! - Aktualności - KPP Puławy

Aktualności

Oddajemy honorowo krew i zachęcamy do tego innych!

Data publikacji 25.06.2020

Policjanci i pracownicy cywilni puławskiej komendy, odpowiadając na apel RCKiK w Puławach, przez cały czas trwania pandemii honorowo oddają krew, dzieląc się tym co najcenniejsze. Wczoraj krew oddał podinsp. Rafał Skoczylas – Komendant Powiatowy Policji w Puławach, który regularnie angażuje się w akcję krwiodawstwa.

Idea honorowego krwiodawstwa jest wyjątkowo bliska puławskim policjantom, którzy w codziennej służbie niosą pomoc potrzebującym. Mając świadomość aktualnej sytuacji epidemiologicznej, która powoduje, że krwi potrzeba więcej, policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Puławach nie pozostają obojętni, regularnie oddając krew.

Od czasu obowiązywania stanu epidemii, funkcjonariusze i pracownicy puławskiej komendy, już kilkanaście razy odwiedzili Oddział Terenowy RCKiK w Puławach, aby podzielić się tym co najcenniejsze i czego nie sposób zamienić innym składnikiem. Wśród honorowych krwiodawców jest też szef puławskich policjantów – podinsp. Rafał Skoczylas, który krew oddaje regularnie, przyczyniając się tym samym do ratowania ludzkiego życia.

Wzorem RCKiK, zapraszamy do podtrzymywania tej idei, aby oddając cząstkę siebie – własną krew, być wzorem dla innych i służyć pomocą w ratowaniu ludzkiego życia.

E.R.K.