Aktualności

Informacja o KMZB w Studio Radiowym Grupy Azoty

Data publikacji 10.03.2020

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której można przekazywać Policji informacje na temat zagrożeń występujących w miejscu zamieszkania, pracy lub nauki. Każde naniesione na mapę zagrożenie jest weryfikowane przez Policję, co bezpośrednio przekłada się na wzrost poziomu bezpieczeństwa obywateli. Od ubiegłego tygodnia, materiały promujące KMZB można usłyszeć w Studio Radiowym Grupy Azoty.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została stworzona, aby umożliwić obywatelom łatwiejszy i szybszy kontakt z Policją. Jest darmowa, a sposób zgłaszania zagrożeń jest bardzo prosty i czytelny. Za pomocą Mapy można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w okolicy, przyczyniając się tym samym do ich eliminacji.

Mapa jest sukcesywnie modyfikowana żeby policjanci mogli być jeszcze bardziej skuteczni. Obecnie funkcjonująca wersja, pozwala m.in. na dopisywanie do naniesionego zagrożenia oprócz daty i godziny zdarzenia, również pory dnia oraz dni tygodnia. Umożliwiono również wprowadzanie przez użytkowników krótkich opisów tekstowych oraz dołączanie do 3 plików (JPG, PDF, 3gp, mov, doc, txt) o łącznej maksymalnej wielkości 5MB. Obecnie aplikacja ta dostępna jest również na telefon.

W 2019 roku, w powiecie puławskim naniesiono na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa 954 zgłoszenia, z czego 640 z zakresu ruchu drogowego oraz 314 dotyczących prewencji. Potwierdzalność zgłoszeń wyniosła 48,4  % co oznacza, że niemal co drugie zgłoszenie odpowiada rzeczywistości.

Aby informacja o możliwości nanoszenia na Mapę zgłoszeń dotarła do jak największej liczby mieszkańców naszego powiatu, policjanci podejmują szereg działań promocyjnych. KMZB była już tematem debat społecznych, audycji radiowych i telewizyjnych. Informacje na temat sposobu działania Mapy przekazywane były do gmin, szkół i organizacji pozarządowych.

Od ubiegłego tygodnia, dzięki uprzejmości Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy SA, materiały promujące Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa można także usłyszeć w Studio Radiowym Grupy Azoty. W ten sposób, ponad 5 tysięcy pracowników zakładów oraz spółek przyzakładowych, ma możliwość zapoznać się z informacjami, na temat tego, w jaki sposób osobiście i realnie wpływać na bezpieczeństwo w swojej okolicy.

E.R.K.

Powrót na górę strony